Wakacje językowe dla dzieci i młodzieży

Posted on

Wakacyjna beztroska i językowa przygoda

Wszystkie dzieci z utęsknieniem czekają na dzień, w którym będą mogły na dwa miesiące porzucić tornister i rozpocząć wakacje. Żeby nie był to czas stracony, spędzony na siedzeniu przed monitorem komputera lub telewizora, to można wypełnić go ciekawymi zajęciami. Obóz językowy z pewnością jest strzałem w dziesiątkę, ponieważ dziecko wróci z cudownymi wspomnieniami i umiejętnościami językowymi, które przyjdą łatwo i przyjemnie.  Młodzież podszkoli się w języku, zawrze nowe znajomości i spędzi miło czas na atrakcjach, których nie zabraknie zarówno w trakcie zajęć, jak i w czasie wolnym.

Zalety obozu językowego

Największą zaletą zagranicznego obozu językowej jest niewątpliwie szybka i efektywna nauka. Dzięki temu, że cały czas posługujemy się językiem obcym – czytamy, słuchamy, rozmawiamy – to efekty są naprawdę imponujące. Tym bardziej, że poznajemy mnóstwo obcokrajowców, z którymi spędzamy czas wolny i jedyna możliwość komunikacji to właśnie posługiwanie się językiem obcym. Ponadto jeśli obóz odbywa się na przykład na słonecznej Malcie to popołudniami możemy się opalać i odpoczywać na gorącym, złocistym piasku. 

Gdzie można wyjechać w ramach obozu językowego?

To zależy od języka, jakiego chcemy się uczyć. Jeżeli mowa o najpopularniejszym języku, jakim jest język angielski to zazwyczaj obozy odbywają się w Europie i Ameryce. Szlifowanie hiszpańskiego to okazja to zwiedzenia m.in. Madrytu lub Barcelony. A obóz z języka francuskiego to pobyt chociażby w Paryżu bądź w Nicei. 

Obóz językowy zagraniczny czy krajowy?

Zdecydowanie zagraniczny! Powód? Nie mamy wówczas kontaktu z językiem polskim, ponieważ zarówno na ulicy, jak i wśród naszych znajomych dominują obcokrajowcy. A obcowanie przez cały czas z językiem obcym to najskuteczniejsza metoda na jego efektywną naukę. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *