Obóz językowy i nauka języka chińskiego

Posted on

Inwestycja w znajomość języka mniej popularnego

W dzisiejszej dobie, kiedy prawie każdy zna język angielski jego znajomość uważana bywa za standard. Dlatego warto inwestować jest w języki bardziej egzotyczne, które sprawią, że podczas szukania pracy nasze CV będzie się czymś wyróżniało i zwiększy szanse na zatrudnienie. W dużych firmach i fabrykach często są poszukiwani tłumacze między innymi języka chińskiego. A osób, którzy go znają nie jest wiele więc konkurencja będzie nieporównywalnie mniejsza niż przy ubieganie się o pracę tłumacza języka angielskiego czy niemieckiego. 

Obóz języka chińskiego w Pekinie

Wysłanie młodzieży na obóz języka chińskiego to ogromna inwestycja w ich przyszłość. A tym samym zwiększenie szansy na znalezienie bardzo dobrej pracy. Zagraniczny obóz odbywa się na wszystkich poziomach zaawansowania i obejmuje również grupę początkującą. Główny nacisk kładziony jest na konwersację i słownictwo, ale nie brakuje zajęć podczas których młodzież pracuje z tekstem i uczy się gramatyki. Jak wiadomo na początku istotne jest poznanie alfabetu chińskiego i opanowanie go w piśmie. Zajęcia odbywają się zazwyczaj w dwunastoosobowych grupach z międzynarodowymi uczestnikami, co dodatkowo pozwala poznawać inne kultury i zawierać znajomości z osobami z innych państw.

Czas wolny w stolicy Chin

W obozie młodzieżowym uczestniczyć mogą osoby między 15. a 21. rokiem życia. Osoby niepełnoletnie mają obowiązek uczestniczenia w zajęciach dodatkowych, natomiast osoby dorosłe takiego obowiązku nie mają. Jednak z pewnością będąc w Pekinie warto zwiedzić tamtejsze atrakcje, takie jak chociażby Wielki Mur Chiński i Pałac Letni. Obóz języka chińskiego to niezapomniany czas nauki połączonej z wielką przygodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *