Kurs językowy za granicą – to trzeba wiedzieć!

Posted on

Niezbędne podczas wyjazdu na kurs językowy

Jeżeli kurs językowy jest zorganizowany to pewnymi sprawami, takimi jak przejazd czy ubezpieczenie zazwyczaj nie musimy się martwić. Jednak musimy pamiętać o takich kwestiach, jak zabranie ze sobą ważnego paszportu lub dowodu osobistego.

Pamiątki z zagranicznego kursu językowego – konieczna odpowiednia waluta

Kolejną ważną rzeczą jest wymiana waluty, na taką jaka obowiązuje w danym państwie, aby mieć pieniądze np. na zakup pamiątek. Co prawda można to zrobić już na miejscu, ale warto zadbać o tę kwestie wcześniej, aby nie musieć nerwowo szukać kantora. A jeżeli na obóz językowy wysyłamy dziecko, to już koniecznie powinniśmy zadbać o to, aby miało ono określoną walutę przy sobie, a nie musiało jej wymieniać.

Przewodnik po okolicy

Choć sporą część dnia zajmują zajęcia językowe, to jednak mamy do dyspozycji również czas wolny, który warto przeznaczyć na zwiedzanie i poznawanie okolic. W tym celu warto jeszcze w Polsce zakupić mapę miejsca, w którym będziemy lub też poszukać w Internecie miejsc, do których chcielibyśmy się wybrać. A jeżeli podczas pobytu za granicą będziemy korzystać z gościnności tamtejszej rodziny, to mapa pomoże nam bez problemu dotrzeć na pierwsze zajęcia językowe. Ponadto warto mieć przy sobie słownik.

Zatrzymać czas

Podróż do innego państwa to czas nauki, ale i zwiedzania. Dlatego warto wziąć ze sobą aparat fotograficzny lub mieć w telefonie komórkowym kartę pamięci o dużej pojemności, aby móc uwieczniać piękne miejsca. A tych z pewnością nie będzie brakowało. Zazwyczaj w ramach kursu organizowane są wycieczki i wówczas aparat z pewnością się przyda. Dzięki temu w każdej chwili będziemy mogli spojrzeć na fotografie i wrócić wspomnieniami do niezapomnianego kursu językowego. Zagraniczny kurs językowy to cudowny czas nauki, wypoczynku i zawierania nowych znajomości!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *